logo biale
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Oazy LSO 2018! Oazy LSO 2018!
Co to znaczy być ministrantem?

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

dfm2017 3Dzisiaj zakończyły się Dni Formacji dla Ministrantów. W domu rekolekcyjnym w Ciężkowicach, od piątku 17 marca do niedzieli 19 marca w rekolekcjach uczestniczyło 78 ministrantów. Najliczniejsza grupa młodych chłopców przybyła z parafii Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach - liczyła 19 ministrantów.

dfm2017 12Głównym tematem tegorocznych Dni Formacji dla Ministrantów jest dialog między Bogiem i człowiekiem. W pierwszym dniu rekolekcji ministranci mieli okazję uczestniczyć i odprawić drogę krzyżową oraz przystąpić do sakramentu pokuty. W sobotę skupili się na wybranej postaci świętego i ćwiczeniach liturgicznych. Centrum dnia była Eucharystia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę odbyła się Msza święta, po której chłopcy wrócili do swoich parafii.

Rekolekcje poprowadził ksiądz Jarosław Gomułka. Pomocą nad przebiegiem dni skupienia oraz opieką nad ministrantami służyli Mu starsi lektorzy: Patryk Wróbel, Mateusz Jewuła, Filip Boda i Marcin Jękosz.

Większość ministrantów została powiadomiona i zapisana na Dni Formacji przez księdza opiekuna ale wszyscy ministranci przybyli na rekolekcje bardzo chętnie i radośnie w nich uczestniczyli.

Mateusz z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie przybył do Ciężkowic w celu lepszego przygotowania się do Wielkanocy oraz podszkolenia w ministranturze. Jak przyznaje, najbardziej odpowiadają mu warunki w domu rekolekcyjnym i posiłki przygotowane przez siostrę Martę. Dodaje też, że panuje tutaj bardzo miła atmosfera, a zajęcia są ułożone w taki sposób, że nikt się nie nudzi.

dfm2017 1

 

Źródło infromacji i foto: Filip Boda

MG

stat4u