logo biale
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
XII Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej!
Co to znaczy być ministrantem?

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

dfm2017 3Dzisiaj zakończyły się Dni Formacji dla Ministrantów. W domu rekolekcyjnym w Ciężkowicach, od piątku 17 marca do niedzieli 19 marca w rekolekcjach uczestniczyło 78 ministrantów. Najliczniejsza grupa młodych chłopców przybyła z parafii Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach - liczyła 19 ministrantów.

dfm2017 12Głównym tematem tegorocznych Dni Formacji dla Ministrantów jest dialog między Bogiem i człowiekiem. W pierwszym dniu rekolekcji ministranci mieli okazję uczestniczyć i odprawić drogę krzyżową oraz przystąpić do sakramentu pokuty. W sobotę skupili się na wybranej postaci świętego i ćwiczeniach liturgicznych. Centrum dnia była Eucharystia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę odbyła się Msza święta, po której chłopcy wrócili do swoich parafii.

Rekolekcje poprowadził ksiądz Jarosław Gomułka. Pomocą nad przebiegiem dni skupienia oraz opieką nad ministrantami służyli Mu starsi lektorzy: Patryk Wróbel, Mateusz Jewuła, Filip Boda i Marcin Jękosz.

Większość ministrantów została powiadomiona i zapisana na Dni Formacji przez księdza opiekuna ale wszyscy ministranci przybyli na rekolekcje bardzo chętnie i radośnie w nich uczestniczyli.

Mateusz z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie przybył do Ciężkowic w celu lepszego przygotowania się do Wielkanocy oraz podszkolenia w ministranturze. Jak przyznaje, najbardziej odpowiadają mu warunki w domu rekolekcyjnym i posiłki przygotowane przez siostrę Martę. Dodaje też, że panuje tutaj bardzo miła atmosfera, a zajęcia są ułożone w taki sposób, że nikt się nie nudzi.

dfm2017 1

 

Źródło infromacji i foto: Filip Boda

MG

stat4u