logo biale
Co to znaczy być ministrantem?
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
XIII Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej!

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Drodzy Księża Diecezji Tarnowskiej,

kapłaństwo, jak mawiał św. Augustyn, jest amoris officium – urzędem dobrego pasterza, który ofiaruje swoje życie za owce. Posługa, którą wszyscy na siebie przyjęliście, nie była pójściem na łatwiznę, wyborem prostego i spokojnego życia, jakby mogło się wydawać wielu osobom. Bycie księdzem wymaga ogromnego poświęcenia i pracy. Jednocześnie Kapłaństwo to byłoby zbezczeszczone, gdyby stało się czymś innymi niż służbą.

Papież Benedykt XVI, zaraz po swoim wyborze, powiedział do zgromadzonych na Placu św. Piotra, że kardynałowie wybrali prostego i skromnego pracownika winnicy Pana. I to chyba będą najlepsze życzenia dla wszystkich kapłanów – abyście zawsze starali się być skromnymi pracownikami winnicy Pana, którzy z pokorą i wiernością będą wypełniać wszystkie zadania nałożone na Was przez Chrystusowy Kościół. I mimo, że jest to zadanie niezwykle trudne, to pamiętacie – zwłaszcza przez pryzmat tych Świąt Paschalnych, że korona cierniowa jest warunkiem przyszłej korony chwały.

Drodzy Księża – żadne słowa nie wyrażą wdzięczności za waszą posługę! Mamy nadzieję, że dobry Bóg hojnie obdarzy Was swoim błogosławieństwem i zleje na Was ogrom swoich łask.

Króluj nam Chryste!

stat4u