logo biale
XII Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej!
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Co to znaczy być ministrantem?
Warsztaty Liturgiczne dla ceremoniarzy!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

marini benedykt

Już za kilka dni ruszą zapisy do kolejnej edycji Kursu Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego diecezji tarnowskiej. Podczas kolejnych sesji, uczestnicy będą zdobywali niezbędną wiedzę, aby w przyszłości wykorzystywać ją w swych rodzinnych parafiach i nie tylko. Jeżeli interesujesz się liturgią, chciałbyś przewodzić grupie ministrantów w Twojej parafii i poznać wiele osób o podobnych zainteresowaniach - ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Zasady zapisów na Kurs Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego na rok 2017/2018

Z uwagi na różne głosy Księży z diecezji i prośbę ks. bpa Andrzeja Jeża, poniżej podajemy te zasady, by umożliwić przyjęcie wszystkich chętnych na kurs.

  1. Organizacją kursu ceremoniarza zajmuje się Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza. Kurs odbywa się na poziomie diecezjalnym (nie organizujemy kursów ceremoniarza w dekanatach).
  2. W pierwszej kolejności przyjmowane są parafie, które jak dotąd nie posiadały ceremoniarza oraz te, którym w przeciągu ostatnich trzech lat nie udało się uzyskać miejsca (kurs 2013/2014 lub wcześniej).
  3. Wysyłamy maksymalnie dwóch lektorów z parafii - od II klasy gimnazjum oraz po ukończonym Kursie Lektorskim w dekanacie (Wtedy będzie możliwe przyjęcie wszystkich zgłoszonych, gdyż do tej pory przyjęcie większej liczby uczestników z jednej parafii wykluczało inne parafie i co roku brakowało około 20 miejsc).
  4. Do udziału w kursie wymagana jest zgoda księdza Proboszcza i rodziców oraz akceptacja regulaminu kursu (do pobrania wkrótce; lektorzy przywożą na I sesję).
  5. Zapisy odbywają się poprzez zgłoszenie mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez kontakt telefoniczny z Biurem LSO – tel. 534 277 377

Harmonogram zapisów

4 maja – rozpoczęcie zapisów dla parafii, które dotąd nie posiadały ceremoniarza oraz dla tych parafii, które od trzech lat nie wysyłały na kurs ceremoniarza

1 czerwca – rozpoczęcie zapisów dla wszystkich, według kolejności zgłoszeń

15 września – potwierdzenie dokonanych zapisów poprzez wpłatę za 1 sesję na konto Diecezjalnego Duszpasterstwa LSO - kwota: 100 zł od uczestnika

stat4u