logo biale
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Co to znaczy być ministrantem?
XII Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej!

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Droga Liturgiczna Służbo Ołtarza Diecezji Tarnowskiej! 

Nadszedł bardzo ważny moment dla całego naszego duszpasterstwa – już 16 września br. będziemy świętować Jubileusz XV-lecia Diecezjalnej Szkoły Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego. Jest to niezwykłe wydarzenie dla każdego ministranta, lektora, ceremoniarza czy księdza naszej diecezji – dla każdego kto pomaga w budowaniu jednego z najważniejszych duszpasterstw w Kościele. 

Jako członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza jesteśmy różni. Pochodzimy z różnych miejsc naszej diecezji, z różnych miejscowości i rodzin. W naszych szeregach stoją obok siebie młodzi chłopcy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki przy ołtarzu oraz starsi, mający za sobą lata służby. Niektórzy z nas są zapalonymi miłośnikami Liturgii Kościoła, dla których służba jest całym życiem, a dla innych znowu służenie przy ołtarzu stanowi odskocznie od codzienności. Mamy także różne zainteresowania, poglądy na świat, zapewne w wielu kwestiach nigdy nie moglibyśmy się ze sobą zgodzić. Ale łączy nas jedna rzecz: służba przy ołtarzu samemu Chrystusowi oraz jeden cel: jak najlepsze przygotowanie każdej Liturgii, tak by owocnie służyła wszystkim wiernym.

Dzieło, które tworzymy jest czymś wspaniałym. W naszej diecezji nie ma parafii, w której nie byłoby chociaż jednego ministranta czy lektora. Coraz więcej parafii posiada ceremoniarzy, którzy dbają o wysoki poziom każdej celebracji liturgicznej i pomagają parafialnym opiekunom LSO oraz podczas różnych celebracji na szczeblu dekanalnym i diecezjalnym. A wciąż jest to dopiero początek – nieustannie się rozwijamy i wzrastamy, budując na Chrystusie! 

Dlatego właśnie obchodzony Jubileusz jest taki ważny. Chcemy nim podsumować to co dotychczas udało nam się osiągnąć i wyznaczyć sobie kolejne cele, dodać sił do dalszej pracy dla Kościoła.

Uroczystości Jubileuszowe rozpoczną się 16 września br. w tarnowskiej katedrze, gdzie podczas Mszy Świętej pobłogosławieni zostaną ceremoniarze rocznika 2016/2017. Następnie przeniesiemy się do auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Szczegółowy plan znaleźć możecie na plakacie, naszej stronie internetowej i w wydarzeniu na Facebook’u. Wszystkie dodatkowe informacje będą na bierząco udostępniane.

Mamy nadzieję, że Jubileusz XV-lecia Diecezjalnej Szkoły Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego będzie dla każdego członka LSO jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku. Jednocześnie prosimy o modlitwę za organizatorów Jubileuszu i za całe nasze Duszpasterstwo!

Króluj nam Chryste!

jubileusz lso

stat4u