logo biale
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Oazy LSO 2018! Oazy LSO 2018!
Co to znaczy być ministrantem?
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Droga Liturgiczna Służbo Ołtarza Diecezji Tarnowskiej! 

Nadszedł bardzo ważny moment dla całego naszego duszpasterstwa – już 16 września br. będziemy świętować Jubileusz XV-lecia Diecezjalnej Szkoły Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego. Jest to niezwykłe wydarzenie dla każdego ministranta, lektora, ceremoniarza czy księdza naszej diecezji – dla każdego kto pomaga w budowaniu jednego z najważniejszych duszpasterstw w Kościele. 

Jako członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza jesteśmy różni. Pochodzimy z różnych miejsc naszej diecezji, z różnych miejscowości i rodzin. W naszych szeregach stoją obok siebie młodzi chłopcy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki przy ołtarzu oraz starsi, mający za sobą lata służby. Niektórzy z nas są zapalonymi miłośnikami Liturgii Kościoła, dla których służba jest całym życiem, a dla innych znowu służenie przy ołtarzu stanowi odskocznie od codzienności. Mamy także różne zainteresowania, poglądy na świat, zapewne w wielu kwestiach nigdy nie moglibyśmy się ze sobą zgodzić. Ale łączy nas jedna rzecz: służba przy ołtarzu samemu Chrystusowi oraz jeden cel: jak najlepsze przygotowanie każdej Liturgii, tak by owocnie służyła wszystkim wiernym.

Dzieło, które tworzymy jest czymś wspaniałym. W naszej diecezji nie ma parafii, w której nie byłoby chociaż jednego ministranta czy lektora. Coraz więcej parafii posiada ceremoniarzy, którzy dbają o wysoki poziom każdej celebracji liturgicznej i pomagają parafialnym opiekunom LSO oraz podczas różnych celebracji na szczeblu dekanalnym i diecezjalnym. A wciąż jest to dopiero początek – nieustannie się rozwijamy i wzrastamy, budując na Chrystusie! 

Dlatego właśnie obchodzony Jubileusz jest taki ważny. Chcemy nim podsumować to co dotychczas udało nam się osiągnąć i wyznaczyć sobie kolejne cele, dodać sił do dalszej pracy dla Kościoła.

Uroczystości Jubileuszowe rozpoczną się 16 września br. w tarnowskiej katedrze, gdzie podczas Mszy Świętej pobłogosławieni zostaną ceremoniarze rocznika 2016/2017. Następnie przeniesiemy się do auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Szczegółowy plan znaleźć możecie na plakacie, naszej stronie internetowej i w wydarzeniu na Facebook’u. Wszystkie dodatkowe informacje będą na bierząco udostępniane.

Mamy nadzieję, że Jubileusz XV-lecia Diecezjalnej Szkoły Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego będzie dla każdego członka LSO jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku. Jednocześnie prosimy o modlitwę za organizatorów Jubileuszu i za całe nasze Duszpasterstwo!

Króluj nam Chryste!

jubileusz lso

stat4u