logo biale
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Oazy LSO 2018! Oazy LSO 2018!
Co to znaczy być ministrantem?
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

ds krzyzW tegorocznych Dniach Skupienia dla ministrantów wzięło udział, aż 67 chłopców z 12 parafii naszej diecezji. Prowadził je Ksiądz Paweł Śliwa, wikariusz parafii w Ciężkowicach, a w pracy z ministrantami towarzyszyli mu animatorzy: Mateusz Roman i Jacek Wantuch z Ciężkowic oraz Mateusz Orzeł i Szymon Uroda z Nowego Sącza. Tegorocznym Dniom Formacji towarzyszyło hasło: "Ministrant – sługa Krzyża". 

Jak wspomina Ks. Paweł: "Dni skupienia służą wzmocnieniu gorliwości służenia przy ołtarzu oraz mają charakter formacyjny, wspierają chłopców w ich trosce kształtowania własnego serca". Właśnie dlatego najważniejszym punktem każdego dnia była Msza Święta, starannie przygotowana przez ministrantów. Chłopcy brali również udział w licznych konferencjach. dotyczących zarówno życia duchowego, jak i posługi Ministranta Krzyża. 

Przy okazji warto przypomnieć wszystkim ministrantom, lektorom i ceremoniarzom, że przed każdym rozpoczęciem posługi Ministranta Krzyża, powinniśmy z szacunkiem ucałować Krzyż, który bierzemy do rąk. 

stat4u