logo biale
Oazy LSO 2018! Oazy LSO 2018!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Co to znaczy być ministrantem?

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

parafialne dni dobraW domu rekolekcyjnym księży sercanów w Koszycach Małych odbyły się Parafialne Dni Formacji dla Liturgicznej Służby Ołtarza z Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej.

- Już po raz piąty organizujemy takie dni. Pierwsze odbyły się w Tarnowcu w domu sióstr zakonnych, kolejne właśnie tu w u księży sercanów w Koszycach Małych. Chłopcy z Dobrej są tu po raz drugi. Co roku w okresie jesiennym pragniemy przeżyć takie dni, aby umocnić ducha wspólnoty oraz utrwalić to co ćwiczymy na cotygodniowych zbiórkach. Wyjazd ma za cel również wzmocnić poczucie przynależności do wspólnoty Kościoła diecezjalnego, stąd wizyta w seminarium, katedrze tarnowskiej oraz modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, jak również modlitwa za biskupa diecezjalnego, w kontekście trwającego V Synodu - mówi Ks. Jakub Jasiak, wikariusz sanktuarium.

Wszystkich chłopców, kandydatów, ministrantów, lektorów uczestniczyło prawie 50, choć cała wspólnota liczy 85 chłopców.

Był czas na spowiedź, nabożeństwo różańcowe, Mszę św. w kościele w Tarnowcu i dopołudniowe ćwiczenia liturgiczne w grupach wiekowych. Nie zabrakło rekreacji, chłopcy grali w piłkę, zwiedzali miasto oraz jeździli na gokartach. 

- Wizyta w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie rzeczywiście zrobiła na chłopcach duże wrażenie. Zwiedzili dwie kaplice, aulę, ale również sale misyjną. Po seminarium oprowadził nas nasz rodak Ks. prefekt Daniel Bubula, oraz alumni, których chłopcy doskonale pamiętają z wakacyjnej oazy. Widać, że wielu z nich czuło się tu dobrze - podkreśla pan Adrian Cieślik, opiekun. 

- Bardzo lubię te dni, wtedy jeszcze bardziej czujemy, że możemy na siebie liczyć - mówi jeden z lektorów.

- Najbardziej podobało mi się w seminarium, choć na gokardach też było fajnie - dodaje mały ministrant.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia możecie zobaczyć na naszej Facebook'owej stronie.

Teskt: Ks. Jakub Jasiak, Zdjęcia: Adrian Cieślik

stat4u