logo biale
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Co to znaczy być ministrantem?

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz jej okolice to najczęściej moment, w którym do Liturgicznej Służby Ołtarza włączani są nowi członkowie – to dzień, w którym aspiranci, przez otrzymanie błogosławieństwa, stają się ministrantami, a część dotychczasowych ministrantów podejmuje funkcje lektora. 

Postanowiliśmy podsumować wydarzenia z naszej diecezji z kilku ostatnich dni. Więcej o błogosławieństwach w danej parafii czy dekanacie możecie przeczytać w artykułach na stronie Gościa Niedzielnego:

W dekanacie starosądeckim do grona lektorów dołączyło 122 chłopców. 24 listopada w kościele św. Elżbiety błogosławieństwa udzielił im bp Leszek Leszkiewicz.

Aby przeczytać więcej klinknij tutaj

Do grona LSO w Przyborowie zostało włączonych 7 lektorów i dwóch ministrantów. Mszy św. w kościele pw. św. Jana Kantego przewodniczył ks. prał. Władysław Pasiut, dziekan dekanatu szczepanowskiego.

Aby przeczytać więcej klinknij tutaj.

81 chłopców zostało włączonych do grona lektorów po zakończeniu kursu w dekanacie grybowskim. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. prał. Bolesław Bukowiec, dziekan dekanatu grybowskiego.

Aby przeczytać więcej klinknij tutaj.

38 nowych lektorów będzie od dzisiaj czytać w parafiach dekanatu bobowskiego. W kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odbyło się uroczyste błogosławieństwo nowych lektorów. Mszy św. przewodniczył ks. dr hab. Andrzej Michalik, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Aby przeczytać więcej klinknij tutaj.

Bp Leszek Leszkiewicz udzielił błogosławieństwa 45. nowym lektorom dekanatu Tarnów-Północ. Uroczystość błogosławieństwa odbyła się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Najwięcej nowych lektorów mają parafia Luszowice oraz św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Aby przeczytać więcej klinknij tutaj.

W kolegiacie w Wojniczu ks. inf. Adam Kokoszka pobłogosławił 40 nowych lektorów dla 6 parafii dekanatu wojnickiego.

Aby przeczytać więcej klinknij tutaj.

W parafii pw. św. Jana Nepomucena w Bochni podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 odbyło się przyjęcie do grona lektorów 67 ministrantów z dekanatu Bochnia – Wschód. Wprowadzenia do posługi lektorskiej dokonał Ks. Dziekan Ryszard Podstołowicz.

Aby przeczytać więcej klinknij tutaj. Aby zobaczyć zdjęcia klinknij tutaj.

Aż 25 chłopców w parafii Wszystkich Świętych w Bobowej zostało ministrantami. Do grona LSO przyjął ich ks. proboszcz dr Marian Chełmecki podczas Mszy św. koncelebrowanej przez ks. Damiana Płazę, wikariusza.

Aby przeczytać więcej klinknij tutaj.

Na uwagę zasługują również nowi ministranci z parafii Św. Krzyża i Św. Filipa Neri w Tarnowie. Do grona tamtejszej LSO dołączyło 8. nowych chłopców, którzy od teraz przy ołtarzu służyć będą w czarnych sutanellach i białych komżach. Krótki film z ich błogosławieństwa możecie zobaczyć poniżej.

 

stat4u