logo biale
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Co to znaczy być ministrantem?
Zaproszenie na Diecezjalne Czuwanie Młodzieży
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Drodzy członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza,

Drodzy Księża,

Drodzy obserwatorzy strony Duszpasterstwa LSO,

nadszedł wreszcie ostatni dzień tegorocznego Adwentu. Dzisiejszego wieczoru większość z Nas usiądzie z rodziną przy wigilijnym stole, by rozpocząć obchody Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nasze tegoroczne „oczekiwanie” nie było zbyt długie – trwało de facto trzy tygodnie. Podczas I Niedzieli Adwentu opublikowaliśmy tutaj słowa Papieża Benedykta XVI, które dotyczyły właśnie tematu oczekiwania. Dzisiaj chcemy uczynić z przesłania Jego słów życzenia dla Was.

Niech Wasze oczekiwanie nie kończy się wraz z zakończeniem Adwentu czy też zakończeniem świąt. Benedykt XVI mówił, że to oczekiwanie nadaje sens naszemu życiu, wyznacza mu cel. Codzienne oczekiwania wyznaczają drogę naszego życia. Obyście zawsze mieli w życiu wiele wspaniałych oczekiwań! A wszelkie Wasze oczekiwania były determinowane przez to ostateczne oczekiwanie każdego wierzącego – Zbawienie!

Niech ten czas świąt będzie dla Was wszystkich okazją do zatrzymania się – niech będzie to czas prawdziwego pokoju. Oczywiście pokój nie jest możliwy w momencie, gdy jesteśmy z kimś skłóceni, gdy mamy w stosunku do kogoś jakieś nierozwiązane sprawy. Dlatego chcemy Wam życzyć odwagi i miłości, które pomogą Wam załagodzić wszystkie spory, przebaczyć wszelkie krzywdy, zagoić dawne rany. Bez prawdziwego pojednania z bliźnimi nie będziecie mogli z pokojem usiąść do wigilijnego stołu. Wspominamy moment, w którym Bóg uniżył się i przyjął ciało człowieka. Od tamtego momentu Bóg jest jeszcze bardziej obecny w każdym z nas. Jeśli więc chcecie ujrzeć prawdziwe oblicze narodzonego dzisiaj Jezusa, musicie z miłością popatrzeć na drugiego człowieka i to właśnie w nim spróbować ujrzeć Boga. 

Niech Jezus Chrystus Nowonarodzony zawsze towarzyszy Wam na drodze wyznaczonej przez Wasze oczekiwania, niech obficie Wam błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami! Niech Najświętsza Maryja Panna wraz ze Świętym Józefem zawsze mają Was w swojej opiece!

 

Członkowie Duszpasterstwa Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej wraz z Księdzem Grzegorzem Rzeźwickim. 

stat4u