logo biale
XIII Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej!
Co to znaczy być ministrantem?
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

XII Mistrzostwa Piłki Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej już za nami. Czas na krótkie podsumowanie tego diecezjalnego święta sportu.

Już po raz drugi z rzędu gościliśmy w Dębicy, do której od samego rana zjeżdżali ministranci i lektorzy – najlepsi piłkarze z wszystkich rejonów diecezji. Mimo porannego chłodu wśród wszystkich uczestników dostrzec można było wielki zapał i entuzjazm, który niewątpliwie towarzyszył emocjom związanym z grą na najwyższym diecezjalnym szczeblu.

Cały turniej, zdrową i sportową rywalizację, a także sprawę Duszpasterstwa LSO zawierzyliśmy Bogu w Mszy sprawowanej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy przez księdza biskupa Stanisława Salaterskiego. Było to preludium przed rozpoczęciem rozgrywek w myśl zasady „jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na swoim miejscu.”

Po zakończonej Mszy świętej drużyny rozjechały się po halach sportowych, na których toczyły się zawzięte rozgrywki. Jednocześnie na trzech obiektach, w trzech kategoriach wiekowych, 46 drużyn, reprezentowanych łącznie przez 411 uczestników toczyło sportowy bój o medale. Wzajemne dopingowanie się, radość zwycięzców, smutek przegranych, wielkie emocje, okrzyki radości po zdobytych bramkach i złość po niewykorzystanych sytuacjach, to wszystko tworzyło wspaniałą, sportową atmosferę turnieju.

Bardzo cieszy fakt, że uczestnicy pokazali prawdziwą klasę stosując się do zasad fair-play, czego dowodem jest niewielka liczba przyznanych kartek, a gdy już się jakieś faule przydarzyły, to faulujący zaraz pomagał pozbierać się niesportowo potraktowanemu rówieśnikowi.

Tegoroczny turniej udowodnił też, że sport jest często nieprzewidywalny. W wielu spotkaniach dało się wskazać faworyta jeszcze przed rozpoczęciem meczu, który jednak później musiał uznać wyższość rywala. To dowód na to, że, parafrazując klasyka, nie ma już słabych reprezentacji parafii.

Ostatecznie zawody po awansie z grupy i zwycięstwach w ćwierćfinale, półfinale oraz wielkim finale zwyciężyły drużyny z Nowego Sącza – parafia św. Małgorzaty (ministranci), Zalasowej – parafia św. Jana Ewangelisty (lektorzy młodsi) oraz z Przyszowej – parafia św. Mikołaja Biskupa (lektorzy starsi) i to właśnie oni będą reprezentować naszą diecezję na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 1-2 maja w Rzeszowie.

Na zakończenie rozgrywek odbyła się dekoracja medalowa laureatów trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej, którzy otrzymali również puchary, okolicznościowe dyplomy, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym plecaki, piłki i zestawy strojów piłkarskich. Nagrody wręczali: Pan Mariusz Szewczyk - Burmistrz Miasta Dębica, ks. Grzegorz Rzeźwicki – Diecezjalny Duszpasterz LSO oraz ks. Szczepan Juda – Organizator Diecezjalnego Turnieju PNH LSO.

Dodatkową atrakcją była możliwość wylosowania roweru firmy Romet, a szczęśliwcami z tej racji zostali: 

Ministranci: Bartosz Zych

Lektorzy młodsi: Michał Ramut

Lektorzy starsi: Paweł Ziemianek

 

Zwycięzcom raz jeszcze składamy wielkie gratulacje!

Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, dobroczyńcom, organizatorom i wolontariuszom tegorocznej edycji Turnieju PNH. Dziękujemy za wszelkie wsparcie i pracę i zapewniamy o modlitewnej pamięci!

Zdjęcia z tegorocznych rozgrywek dostępne są tutaj. Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia. 

stat4u