logo biale
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Co to znaczy być ministrantem?
XIII Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

 

Tarnów, dnia 3 kwietnia 2018 r.

L. dz. 2/2018

Zasady zapisów na Diecezjalną Szkołę Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego

 

1. Organizacją kursu ceremoniarza zajmuje się Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza. Kurs odbywa się na poziomie diecezjalnym (nie organizujemy kursów ceremoniarza w dekanatach).

2. W pierwszej kolejności przyjmowane są parafie, które jak dotąd nie posiadały ceremoniarza oraz te, którym w przeciągu ostatnich trzech lat nie udało się uzyskać miejsca (kurs 2014/2015 lub wcześniej).

3. Wysyłamy maksymalnie dwóch lektorów z parafii (od 8 klasy szkoły podstawowej, bądź od III kl. gimnazjum). 

4. Do udziału w kursie wymagana jest zgoda księdza Proboszcza i rodziców oraz akceptacja regulaminu kursu (do pobrania na stronie lso.tarnow.pl; lektorzy przywożą na I sesję).

5. Zapisy odbywają się poprzez zgłoszenie mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez kontakt telefoniczny z Biurem LSO – tel. 534 277 377

Harmonogram zapisów

4 maja – rozpoczęcie zapisów dla parafii, które dotąd nie posiadały ceremoniarza oraz od trzech lat  nie wysyłały na kurs ceremoniarza.

1 czerwca – rozpoczęcie zapisów dla wszystkich, według kolejności zgłoszeń 

15 września – potwierdzenie dokonanych zapisów poprzez wpłatę 120 zł za 1 sesję na konto Diecezjalnego Duszpasterstwa LSO (nr. konta 13 1240 1910 1111 0010 2349 9732)

ks. Grzegorz Rzeźwicki

stat4u