rozaniec1Celem powołania Diakonii Modlitwy LSO jest objęcie troską modlitewną dzieła Duszpasterstwa Ministrantów i Lektorów w naszej diecezji i sprawy powołań do służby Bożej. Chcemy, aby wszystkiemu temu, czego podejmujemy się dla dobra Liturgicznej Służby Ołtarza naszego Kościoła lokalnego, towarzyszyła modlitwa samych posługujących przy ołtarzu. 
Do włączenia się w tę jakże zaszczytną i konieczną posługę zachęcamy wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy oraz tych, którzy podjęli już pracę zawodową lub obowiązki rodzinne i nie mogą już włączać się tak aktywnie w życie parafialnej wspólnoty ministranckiej jak kiedyś, a chcieliby nadal wspomagać formację i dzieła tak wspólnoty parafialnej, jak i całego duszpasterstwa. Posługa modlitwy jest równie ważna co aktywne posługiwanie w parafii!
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia tej nowej inicjatywy naszego duszpasterstwa!

W tym celu należy wypełnić legitymację Diakonii Modlitwy lub zapisać się w formularzu poniżej. Zapytaj o nią Księdza Opiekuna LSO w parafii lub pobierz i wydrukuj własną (pliki: wersja do 2014 albo wersja od 2015).

Lista osób, które już zapisały się do Diakonii Modlitwy LSO [KLIKNIJ].

Imię:

Nazwisko:

Parafia:

Wiek:

Forma modlitwy:

Komunia św. w I piątek miesiąca
Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu raz w tygodniu
Codzienny dziesiątek różańca
Akt zawierzenia Matce Bożej LSO raz w tygodniu [LINK]
Litania do św. Dominika Savio raz w tygodniu [LINK]
Inna forma modlitwy, postu i dobrych uczynków:

Duszpasterstwo
Liturgicznej Służby Ołtarza
Diecezji Tarnowskiej
Bank Pekao SA w Tarnowie:
13 1240 1910 1111 0010 2349 9732