Do mistrzostw PNH w Limanowej pozostało:

Święty Jan Bosco miał zasadę trzech „S”: sapientia czyli mądrość, świętość i sport. W myśl tej zasady, co roku odbywają się w naszej diecezji Mistrzostwa LSO w Piłce Nożnej Halowej.

Pierwsze takie zawody odbyły się w 2007 roku w Brzesku i od tego czasu nieprzerwanie, rok w rok, gromadzi przeszło pięć tysięcy młodych chłopaków podczas rozgrywek na wszystkich szczeblach diecezji, a popularność mistrzostw wzrasta. Od roku 2017 postanowiono, aby co kilka lat zmieniać miejsce rozgrywek, by idea Piłki Nożnej Halowej, zdrowej rywalizacji i służby Panu rozpowszechniała się w śród włodarzy miast i mieszkańców całej diecezji.

Rozgrywki prowadzone są w trzech kategoriach wiekowych:

  • ministranci
  • lektorzy młodsi
  • lektorzy starsi

Mistrzostwa są rozgrywane w kilku etapach. Pierwszym etapem są rozgrywki dekanalne. W każdym dekanacie ministranci oraz lektorzy młodsi i starsi rozgrywają Turniej Piłki Nożnej Halowej. Z każdego dekanatu zwycięska drużyna z każdej kategorii przechodzi do następnego etapu – rejonowego. Rozgrywki w 11 rejonach diecezji są eliminacjami do etapu diecezjalnego. Drużyny, które zajęły 1 miejsce z każdej kategorii w rozgrywkach diecezjalnych, awansują do Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej.

Rozgrywki mają przede wszystkim służyć rozwojowi młodych ludzi. Rywalizacja uczy wygrywać w imię zasad fair play, ale pomaga też doświadczyć przegranej – uczy pokory. Jak mówił św. Jan Bosco: „puste boisko to żywy diabeł, zaś pełne boisko to martwy diabeł”. Mistrzostwa są więc jednym ze sposobów niesienia Ewangelii innym, poprzez ruch i sport. W czasie rozgrywek doskonale zobaczyć można jedność i wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza. Ukazuje się więź, łącząca razem wielu młodych chłopców z Bogiem. Sport i ruch jest niezbędny nie tylko w rozwoju fizycznym ale i psychicznym, dlatego rozgrywki są bardzo ważną częścią dla rozwoju duchownego młodych ludzi.

Najbliższe rozgrywki

brzesko 3 

 


Za organizację rozgrywek na szczeblu dekanalnym oraz rejonowym odpowiadają wyznaczeni księża. 

 

WYKAZ KSIĘŻY

Od listopada 2017 obowiązuje nowe przyporządkowanie dekanatów do rejonów

(jak w duszpasterstwie młodzieży).

przyporządkowanie dekanatów do rejonów jak w duszpasterstwie młodzieży

Duszpasterstwo
Liturgicznej Służby Ołtarza
Diecezji Tarnowskiej
Bank Pekao SA w Tarnowie:
13 1240 1910 1111 0010 2349 9732