Czcigodni Kapłani, Duszpasterze Liturgicznej Służby Ołtarza

We wrześniu błogosławieństwem zakończy się Kurs dla ceremoniarzy  i animatorów liturgicznych A.D. 2018/2019. Uroczystość będzie miała miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, gdzie przyszli ceremoniarze zostali zaproszeni na ostatnią sesję.

Od maja trwają zapisy na nowy Kurs, który rozpocznie się od października br. Będzie on wyjątkowy z racji ilości uczestników, których liczba zostanie podwojona, gdyż same spotkania formacyjno-szkoleniowe będą odbywały się w dwóch grupach.

Miejscem kursowych spotkań pozostaje Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach. W czasie sześciu sesji swoją pomocą merytoryczną, formacyjną oraz wychowawczą służą kapłani oraz animatorzy odpowiedzialni za przygotowanie wykładów, spotkań w grupach, ćwiczeń a także modlitw i liturgii sprawowanej w czasie Kursu. Każde spotkanie rozpoczyna się w piątek wieczorem (przyjazd na godz. 17.00). Zakończenie sesji jest w niedzielę po porannej Mszy Świętej oraz wspólnym śniadaniu. Kandydaci na ceremoniarzy i animatorów liturgicznych mają zawsze okazję do sakramentu pokuty i pojednania, a w sobotę i w niedzielę uczestniczą we Mszy Świętej. Codziennie odmawiana jest wspólnie liturgia godzin oraz różne nabożeństwa przypisane do roku liturgicznego. Po każdym zjeździe nasi lektorzy otrzymują zadania do parafii oraz zakres materiału, z którego zdają egzaminy. Wszystkie wyniki wpisywane są do indeksów.

Nieodzownym elementem w rozwoju kandydatów do grona ceremoniarzy jest indywidualna rozmowa i zainteresowanie ze strony Księdza Proboszcza, Księży Wikariuszy oraz osób zaangażowanych w dzieło Liturgicznej Służby Ołtarza, za które już dziękuję. Bardzo pomaga to w pracy formacyjnej i w lepszym przyswajaniu wiedzy liturgicznej. Po każdej sesji Kursu, będę starał się wysłać mailowy list, w którym opisany zostanie zakres wiadomości z wykładów, zadanie do wykonania oraz zakres materiału do nauczenia.

Każda z parafii, która zgłosiła swoich kandydatów, otrzyma informację dotyczącą daty rozpoczęcia Kursu. Uczestnicy zostaną przypisani do odpowiedniej grupy. Zostaną również podane wszystkie informacje porządkowe, dotyczące tego, co należy mieć ze sobą. Koszt każdej sesji wynosi 120 zł. Bardzo proszę, by nie wpłacać przelewem na żadne konto, a samą należność uregulować w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach w dniu przyjazdu na I sesję Kursu.

Z serca dziękuję za życzliwość wobec organizatorów oraz uczestników Kursu. Niech ta piękna inicjatywa służy indywidualnemu rozwojowi kandydatów i wzrostowi wspólnot, z których pochodzą.

 

Z darem modlitwy

Ks. Sylwester Brzeźny

Moderator Diecezjalny LSO

 

Na adresy mailowe podane przy zgłoszeniu zostały przesałne karty uczestnika i zgody na przetwarzanie danych osobowych. Parafie które nie otrzymały tych dokumentów proszone są o kontakt z biurem duszpasterstwa LSO Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

terminy sesji 

Kalendarium

Duszpasterstwo
Liturgicznej Służby Ołtarza
Diecezji Tarnowskiej
Bank Pekao SA w Tarnowie:
13 1240 1910 1111 0010 2349 9732