Zasady zapisów na Diecezjalną Szkołę Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego
w roku formacyjnym 2022/2023

 

1. Organizacją kursu ceremoniarza zajmuje się Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza. Kurs odbywa się na poziomie diecezjalnym (nie organizujemy kursów ceremoniarza w dekanatach lub w okręgach).

2. W pierwszej kolejności przyjmowane są parafie, które jak dotąd nie posiadały ceremoniarza oraz te, którym w przeciągu ostatnich trzech lat nie udało się uzyskać miejsca (kurs 2018/2019 lub wcześniej).

3. Dekanalni Duszpasterze LSO mogą zgłosić ze swojej parafii lub z dekanatu dodatkowo dwóch kandydatów na podobnych zasadach, przy czym z jednej parafii nie może zostać wysłanych więcej niż dwóch lektorów.

4. Wysyłamy maksymalnie dwóch lektorów z parafii (od 8 klasy szkoły podstawowej – kandydat musi być już lektorem, przynajmniej przez rok).

5. Do udziału w kursie wymagana jest zgoda księdza Proboszcza i rodziców oraz akceptacja regulaminu kursu (do pobrania na stronie lso.tarnow.pl; lektorzy przywożą na I sesję).

6. Zapisy odbywają się tylko poprzez zgłoszenie mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Harmonogram zapisów

 

  • 14 maja 2022– rozpoczęcie zapisów dla parafii, które dotąd nie posiadały ceremoniarza, od trzech lat nie wysyłały na kurs ceremoniarza oraz dla Duszpasterzy Dekanalnych.
  • 28 maja 2022– rozpoczęcie zapisów dla wszystkich, według kolejności zgłoszeń.
  • Zapisy trwają do wyczerpania wszystkich wolnych miejsc na kursie.

 

ks. Sylwester Brzeźny

Diecezjalny Duszpasterz LSO

 

zapisy na kurs 22.23

Kalendarium

2022

10 Wrz

Duszpasterstwo
Liturgicznej Służby Ołtarza
Diecezji Tarnowskiej
Bank Pekao SA w Tarnowie:
13 1240 1910 1111 0010 2349 9732