W sobotę 10 września 2022 r. uroczystym błogosławieństwem zakończył się Kurs dla Ceremoniarza i Animatora Liturgicznego, rocznik 2021/2022. Ponad dwustu nowych ceremoniarzy zostało włączanych do grona ceremoniarzy naszej diecezji. To błogosławieństwo sugeruje również nowy początek, gdyż już niedługo wystartuje nowa edycja Szkoły Ceremoniarza.

Kurs rozpocznie się od października br. Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy (spotkania zorganizowane zostaną w dwóch turnusach), których patronami będą: ks. Jan Czuba oraz ks. Bernardyn Dziedziak. Podział dokonywany jest na podstawie dekanatów a dokładna lista wraz z terminami znajduje się poniżej.

 

czuba

 

dziedziak

 

czuba terminy

 

dziedziak terminy

 

Miejscem kursowych spotkań pozostaje Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach. Koszt każdej sesji wynosi 130 zł. (są to koszty zakwaterowania i jedzenia). Dodatkowo kursanci mogą w czasie I sesji zakupić sobie materiały, podręczniki (w cenie 15 zł za egzemplarz) a także „foskę” i indeks, w cenie 10 zł za komplet. Bardzo prosimy, by pieniędzy nie wpłacać przelewem na żadne konto, a samą należność uregulować w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach w dniu przyjazdu na I sesję Kursu. Kurs będzie się rozpoczynał w piątek o godz. 17.00 (zakwaterowanie), natomiast zakończenie będzie w niedzielę po Mszy świętej i śniadaniu (około godz. 9.00).

Na sesje kursu przywozimy:

Na sesje nie przywozimy: tabletów, laptopów, konsol gier, głośników, kilku telefonów czy innych urządzeń tego typu.

Zasady obowiązujące na Kursie Ceremoniarza dostępne są na stronie https://s.lsodt.pl/kurscerzasad

Czekamy na Was!

Duszpasterstwo
Liturgicznej Służby Ołtarza
Diecezji Tarnowskiej
Bank Pekao SA w Tarnowie:
13 1240 1910 1111 0010 2349 9732