W tarnowskim seminarium, pochodzący z Tropia biskup Władysław Bobowski, uroczyście świętował 85. rocznicę urodzin i 60. rocznicę kapłaństwa.

bp Bobowski jubileuszFoto: Grzegorz Brożek, Gość TarnowskiNa spotkanie przybyli biskupi, kapłani, siostry zakonne, klerycy oraz przedstawiciele parafii. Jubilatowi zadedykowano album "Idźcie i głoście. Ambony Diecezji Tarnowskiej". Album zawiera ok. 190 fotografii ambon przedsoborowych, znajdujących się w kościołach naszej diecezji, wraz z opisami i informacjami na ich temat. 

– Ambona jest jakimś symbolem tego jubileuszu bp. Władysława, bo, jak przyznał, w swojej posłudze biskupiej, wygłosił prawie 13 tys. kazań. Prawdopodobnie w średnim pokoleniu diecezjan nie ma nikogo, kto nie słyszałby biskupa Władysława głoszącego Słowo Boże – mówi ks. dr Jan Bartoszek, redaktor albumu.

- Homilie, które głosi ksiądz biskup Władysław nie trwają 10 czy 15 minut, ale 85 lat jego życia i 60 lat posługi kapłańskiej, bo jubilat nie tylko jest kaznodzieją, ale też świadkiem Ewangelii, którą głosi w każdej chwili swego życia – dodał biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Biskup Bobowski dodał, że słowa, które są hasłem roku duszpasterskiego i zarówno tytułem albumu "Idźcie i głoście" powinny zostać przemodlone i praktykowane. Przyznał też, że ostatnio dość często przeżywa jubileusze.

– Wszystkim bardzo dziękuję za tyle dobrych słów, które tu padły. Dowiedziałem się z nich nawet rzeczy, których już sam nie bardzo pamiętam. W każdym razie serdecznie dziękuję. Kiedy obchodzi się taki jubileusz, jak 85. rocznica urodzin, to wszystko jest trochę trudniejsze, ale trzeba się z tym pogodzić – mówił ks. bp Władysław Bobowski.

Życzymy biskupowi obgifitości łask Bożych dużo sił na dalszą posługę dla Pana. Otoczmy Go naszą modlitwą.

 

Źródła: tarnow.gosc.pl; diecezja.tarnow.pl

MG