"Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego". Takimi słowami rozpoczyna się refren oficjalnego hymnu ŚDM w Panamie, które zaplanowano na 2019 rok. Hymn został zaprezentowany w poniedziałek, podczas spotkania modlitewnego "Chleb i Wino". "To będą piękne dni młodzieży. Młodzi mają wiele talentów, trzeba dać im okazję do ich rozwijania!" - mówił do zgromadzonych arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta.

ŚDM Panama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hymn "Niech mi się stanie według słowa Twego" skomponował Abdiel Jiménez, panamski katechista i kantor z parafii San Miguelito, absolwent Wydziału Nauk Religijnych Uniwersytetu Santa Maria de la Antigua. Wspólnie z największymi producentami muzycznymi w kraju zaaranżował utwór, który wyróżnił się wśród 56. innych propozycji. Wyboru dokonała specjalna komisja wraz z watykańską Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia. 

Hymn ŚDM, jako główna pieśń największego zgromadzenia młodych na świecie, ma być modlitwą oraz wyrazem całkowitego oddania się woli bożej. Wzorowany na słowach Pisma Świętego utwór, zachęca nas byśmy idąc za przykładem Maryi, przyjęli słowo Pana i głosili je na codzień w naszych środowiskach.  

Link do oficjalnego hymnu ŚDM Panama 2019:
https://www.youtube.com/watch?v=lN6nErqWPuk

źródło: aleteia.pl
AO