„Słuchać Chrystusa, a następnie Mu służyć”. Takie przesłanie płynie do nas z Ogólnopolskiej pielgrzymki LSO na Święty Krzyż. Słowa papieża Franciszka w homilii przypomniał ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. 

pielgrzymka krzyz2

W sobotę na świętym Krzyżu spotkali się ministranci i lektorzy z całego kraju. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, pełniący w Konferencji Episkopatu Polski funkcję przewodniczącego Podkomisji ds. Służby Liturgicznej. 

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele diecezji tarnowskiej z parafii pw. świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Bystrej. Ministranci, lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej ich rodzice i duszpasterze wszyscy oni pielgrzymowali na Święty Krzyż. 

Przybyliśmy do sanktuarium relikwii Krzyża świętego, aby usłyszeć, że „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16). Potrzebujemy tej prawdy dla nas samych, aby się zbawić oraz, aby głosić ją innym przez słowa i dobre uczynki, przez miłość – podsumował w homilii ks. bp Krzysztof Nitkiewicz.

Serdecznie dziękujemy ks. Pawłowi Urbaśowi za przesłanie zdjęć wraz z informacją!

Duszpasterstwo
Liturgicznej Służby Ołtarza
Diecezji Tarnowskiej
Bank Pekao SA w Tarnowie:
13 1240 1910 1111 0010 2349 9732