W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie w sposób szczególny w tych dniach modlimy się za maturzystów prosząc Pana Boga przez wstawiennictwo błogosławionego księdza Romana Sitkę o światło Ducha Świętego dla ludzi młodych stających przed wyborem drogi życia. Podejmowanie decyzji wiąże się z ODWAGĄ dlatego tym bardziej wspieramy młodych, by odpowiedzieli na pełne miłości zaproszenie Chrystusa do życia szczęśliwego, ofiarnego i sensownego.

Pamiętamy o Was i życzymy dużo sił, a przede wszystkim światła Ducha Świętego na czas podejmowanych decyzji o wyborze drogi życia!

Grom fb 1 1


MODLITWA ŚW. JANA PAWŁA II O NOWE POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE

Dobry Pasterzu naszych dusz, Ty znasz swoje owce i wiesz, jak dotrzeć do serca człowieka. Otwórz umysły i serca młodych, którzy szukają i oczekują słowa prawdy dla swego życia, daj im odczuć, że tylko w Tajemnicy Wcielenia znajdą pełne światło. Dodaj odwagi tym, którzy wiedzą, gdzie szukać prawdy, ale boja się, że Twoje wymagania są zbyt trudne i porusz ducha tych, którzy chcieliby pójść za Tobą lecz nie umiejąc przezwyciężyć niepewności i strachu, idą za innymi głosami i wchodzą na drogi prowadzące donikąd.
Ty jesteś Słowem Ojca, Słowem, które stwarza i zbawia. Słowem, które oświeca i umacnia serca, przełam swoim Duchem opory i wahania niezdecydowanych, daj tym, których powołujesz, odwagę odpowiedzenia z miłością: „Oto ja, poślij mnie!”

Duszpasterstwo
Liturgicznej Służby Ołtarza
Diecezji Tarnowskiej
Bank Pekao SA w Tarnowie:
13 1240 1910 1111 0010 2349 9732