logo biale
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Co to znaczy być ministrantem?

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

25 stycznia Kościół wspomina Nawrócenie św. Pawła Apostoła. Jest to jedyne święto w kalendarzu liturgicznym, w którym czcimy nawrócenie danej osoby. Nawrócenie to było bardzo ważnym wydarzeniem w dziejach Kościoła, bowiem Szaweł – zagorzały prześladowca chrześcijan, faryzeusz, stał się wielkim głosicielem nauk Chrystusa.nawrocenie sw pawlaźródło: commons.wikimedia.org

Nawrócenie, jak wspominają Dzieje Apostolskie, miało miejsce gdy św. Paweł zbliżał się do Damaszku. Przyszłego Apostoła Narodów „olśniła światłość z nieba, a gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: <<Szawle, Szawle, dlaczego mnie prześladujesz?>>”. Był to głos Jezusa. Szaweł w jednej chwili przeżył swoje nawrócenie i rozpoznał kto wezwał go po imieniu. Po tym zdarzeniu, postanowił nie tylko zaprzestać prześladowania chrześcijan, lecz również wkroczyć na drogę wyznawców Chrystusa.

To, co spotkało św. Pawła powinno nam przypominać, że Chrystus szuka nas i pragnie abyśmy zawsze pozwalali prowadzić się Bogu oraz, iż każdy ma możliwość otrzymania łaski miłosierdzia. Musi tylko przemienić swoje życie, porzucić grzeszne postępowanie. I my dajmy się prowadzić drogą, którą wybiera dla nas sam Bóg.

ACh