logo biale
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Co to znaczy być ministrantem?
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

W tarnowskim seminarium, pochodzący z Tropia biskup Władysław Bobowski, uroczyście świętował 85. rocznicę urodzin i 60. rocznicę kapłaństwa.

bp Bobowski jubileuszFoto: Grzegorz Brożek, Gość TarnowskiNa spotkanie przybyli biskupi, kapłani, siostry zakonne, klerycy oraz przedstawiciele parafii. Jubilatowi zadedykowano album "Idźcie i głoście. Ambony Diecezji Tarnowskiej". Album zawiera ok. 190 fotografii ambon przedsoborowych, znajdujących się w kościołach naszej diecezji, wraz z opisami i informacjami na ich temat. 

– Ambona jest jakimś symbolem tego jubileuszu bp. Władysława, bo, jak przyznał, w swojej posłudze biskupiej, wygłosił prawie 13 tys. kazań. Prawdopodobnie w średnim pokoleniu diecezjan nie ma nikogo, kto nie słyszałby biskupa Władysława głoszącego Słowo Boże – mówi ks. dr Jan Bartoszek, redaktor albumu.

- Homilie, które głosi ksiądz biskup Władysław nie trwają 10 czy 15 minut, ale 85 lat jego życia i 60 lat posługi kapłańskiej, bo jubilat nie tylko jest kaznodzieją, ale też świadkiem Ewangelii, którą głosi w każdej chwili swego życia – dodał biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Biskup Bobowski dodał, że słowa, które są hasłem roku duszpasterskiego i zarówno tytułem albumu "Idźcie i głoście" powinny zostać przemodlone i praktykowane. Przyznał też, że ostatnio dość często przeżywa jubileusze.

– Wszystkim bardzo dziękuję za tyle dobrych słów, które tu padły. Dowiedziałem się z nich nawet rzeczy, których już sam nie bardzo pamiętam. W każdym razie serdecznie dziękuję. Kiedy obchodzi się taki jubileusz, jak 85. rocznica urodzin, to wszystko jest trochę trudniejsze, ale trzeba się z tym pogodzić – mówił ks. bp Władysław Bobowski.

Życzymy biskupowi obgifitości łask Bożych dużo sił na dalszą posługę dla Pana. Otoczmy Go naszą modlitwą.

 

Źródła: tarnow.gosc.pl; diecezja.tarnow.pl

MG