logo biale
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!
Co to znaczy być ministrantem?
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, 30 kwietnia 2017 r., po raz pierwszy obchodzmy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Jest to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.Hasło wydarzenia brzmi: "Weź i czytaj!". Inspiracją do Narodowego Czytania Pisma Świętego są obchody 1050. rocznicy chrztu Polski.  W tym roku w kościoła będzie miała miejsce uroczyta lektura wybranych tekstów z "Listu do Galatów", które odpowiednio nawiązują do Niedzieli Biblijnej. Wierni w parafiach otrzymają "Chleb życia", czyli pojedyncze fragmenty "Listu do Galatów", które będą mogli sobie zabrać do domu, by uważnie przeczytać i rozważać słowa Pisma Świętego. 

Pismo SwieteJak zaznaczają organizatorzy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma ukazywać Pismo Święte jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy. Ma również pomóc w odkrywaniu zalet wspólnego czytania Biblii oraz zaznaczać jak ważnym elementem w życiu chrześcijanina jest czytanie Słowa Bożego.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, o godzinie 7:00 odbyła się inaugracyjna Msza św., która rozpoczęła obchody Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego. W Mszy św. wzięli udział przedstawiciele życia narodowego i państwowego, w tym pani premier Beata Szydło. 

W homilii abp Jędraszewski zaznaczył, że dzięki związaniu z Bogiem, wiara chrześcijan jest skierowana ku Bogu z nadzieją, że podążając za Chrystusem osiągną życie wieczne.

„Aby móc żyć tą nadzieją i tak silną wiarą, by nasze życie było skierowane ostatecznie ku Bogu trzeba nam nieustannie karmić się Bożym słowem. Trzeba nam zatem ciągle na nowo otwierać się na nie i temu niewątpliwie służy rozpoczynający się dzisiaj 9. Tydzień Biblijny i związany z nim po raz pierwszy w dziejach Kościoła katolickiego w Polsce Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego”  - powiedział na zakończenie, zachęcając do czytania Pisma Świętego i modlitwy o dobre owoce tych dzieł.

 

Źródła: episkopat.pl; biblista.pl

MG