logo biale
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Co to znaczy być ministrantem?
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Obchodzimy dzisiaj 100. rocznicę objawień fatimskich. Od 13 maja do października 1917 roku Maryja objawiała się trójce portugalskich pastuszków: Łucji dos Santos, Hiacyncie Marto i jej bratu Franciszkowi Marto. Za ich pośrednictwem Maryja wzywała ludzi do modlitwy różańcowej, nawrócenia i pokuty. Poprosiła także o ustanowienie nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót, by przepraszać za pięć grzechów popełnionych przeciwko jej Niepokalanemu Sercu.

papiez fatimaźródło: http://s.lsodt.pl/franciszekwfatimieNa oficjalne obchody 100. rocznicy objawień w Fatimie udał się także Papież Franciszek. Wczoraj, około godziny 17:00 czasu polskiego, samolot z papieżem wylądował na lotnisku Monte Real. Po uroczystym przywitaniu papieża, odbyło się spotkanie z prezydentem Portugalii Marcelo Rebelo de Sousą. Następnie Papież Franciszek został przetransportowany helikopterem do samej Fatimy, a tam udał się do Kaplicy Objawień, by przed figurką Matki Bożej Fatimskiej złożyć złotą różę. Potem do tej samej kaplicy papież powrócił wieczorem, by pobłogosławić świecie, a następnie uczestniczył z licznie zebranymi wiernymi w modlitwie różańcowej. Na jej końcu papież zawierzył siebie i wszystkich zebranych opiece Matki Bożej Fatimskiej. 

Pokaż nam moc Twego ochronnego płaszcza. W Twym Niepokalanym Sercu, bądź ucieczką grzeszników i drogą prowadzącą do Boga. Zjednoczony z moimi braćmi przez Ciebie poświęcam się Bogu, o Fatimska Dziewico Różańca.

W dzisiejszym dniu Papież Franciszek najpierw odbędzie spotkanie z premierem Portugalii Antonio Costą, a następnie uda się do Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. O godz. 10:00 na placu przed sanktuarium rozpocznie się Msza Święta, podczas której papież kanonizuje rodzeństwo Marto. W tym samym miejscu, dokładnie 17 lat temu, Papież Jan Paweł II dokonał ich beatyfikacji. 

Wczoraj Papież Franciszek opublikował na Twitterze następujące słowa: 

Proszę wszystkich, by zjednoczyli się ze mną jako pielgrzymi nadziei i pokoju. Niech wasze ręce uniesione w modlitwie nadal podtrzymują moje. 

Są one oczywiście nawiązaniem do hasła dzisiejszej pielgrzymki: „Z Maryją, pielgrzym nadziei i pokoju”.

źródło: radiomaryja.pl, polskieradio.pl

JU