logo biale
Co to znaczy być ministrantem?
Serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia inicjatywy naszego duszpasterstwa!
Diakonia Modlitwy LSO
Monsignore Guido Marini do ceremoniarzy Diecezji Tarnowskiej!

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

Msza św., adoracja i różaniec w intencji rozeznania drogi życia i powołań do kapłaństwa

Temat: Właściwy kierunek...

Zapraszamy do wspólnej modlitwy transmitowanej przed radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, w czwartek (5.04) o g. 18.00 (Msza św. i adoracja) oraz różaniec o g. 19.00. Jest to modlitwa Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, do której zapraszamy słuchaczy Radia i wszystkie parafie Diecezji. 

Z racji pierwszego czwartku miesiąca we wszystkich parafiach odbywa się adoracja Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w intencji powołań do kapłaństwa, a także dobrego rozeznania przez młodzież drogi życia. 

Bardzo ważne jest, aby ludziom młodym TOWARZYSZYĆ w podejmowaniu fundamentalnych decyzji. Modlitwa jest pierwsza, potem działanie, które przynosi owoce.

Zapraszamy do pisania refleksji, pytań na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Modlitwa o rozeznanie celu i sensu życia

Panie Jezu, Wiem, że Ty wiesz najlepiej co powinienem czynić, aby być szczęśliwym. Pragniesz przecież, abym był człowiekiem radosnym. Żeby tak było muszę wiedzieć jaki jest cel i sens mojego życia. Dlatego pragnę teraz być z Tobą, aby móc to poznać. Czasami mam za mało odwagi, aby naprawdę Cię słuchać! Dlatego wlej w moje serce, o Panie łaskę odwagi, żebym słuchając Twoich Słów – poszedł za nimi.  Mam w sobie pragnienie rozpoznania najbardziej właściwej drogi, misji, która będzie owocowała radością w moim życiu, a także w życiu innych, spotykanych ludzi. Czy jest coś piękniejszego w życiu od dawania innym radości, sensu, dobra? Ja wiem, Panie, że Ty jesteś samą radością, sensem, dobrem. Dlatego w tej modlitwie bardzo Cię proszę o Twoje, Jezu światło! Rozpal we mnie pragnienie powierzenia Tobie moich dni. Proszę Cię, abym wiedział jaka jest moja misja. Maryjo, prowadź!

Ks. Tomasz Rąpała