logo biale
Diakonia Modlitwy LSO
XIV Mistrzostwa Diecezjalne w Piłce Nożnej Halowej
Co to znaczy być ministrantem?

kurs PNH diakonia gazetka

kurs PNH

diakonia gazetka

kurs

PNH

diakonia

gazetka

W ubiegłą sobotę ośrodek rekolekcyjny „Arka” w Gródku nad Dunajcem ponownie stał się sercem Liturgicznej Służby Ołtarza naszej diecezji. Podczas uroczystej Mszy Świętej bp Leszek Leszkiewicz pobłogosławił 125. chłopców do pełnienia posługi ceremoniarza.

„Starajcie się tak służyć, by nie zasłaniać sobą Boga i Jego działania w czasie liturgii. To Bóg jest pierwszy i to On działa, my jedynie jesteśmy narzędziami w Jego rękach.” – mówił w homilii Ksiądz Biskup. Przypomniał także, że osoby służące przy Ołtarzu powinny dawać dobry przykład całym swoim życiem, nie tylko w Kościele ale gdzie tylko się znajdą. Radość służby ma być obecna w ich codziennym życiu.

Nowi ceremoniarze otrzymali również krzyże, które odtąd będą nosić na albach podczas służenia. Z jednej strony są one uhonorowaniem ich trudów włożonych w przygotowanie się do tej funkcji, wyznacznikiem ich wysokiej pozycji wśród innych służących; a z drugiej mają im przypominać jak wielkim obowiązkiem jest pełnienie funkcji ceremoniarza i jak wielka odpowiedzialność została im powierzona. 

Podczas uroczystości byli obecnie również: Ks. dr. Grzegorz Rzeźwicki, który do tej pory pełnił posługę duszpasterza LSO oraz Ks. Sylwester Brzeźny – nowopowołany duszpasterz LSO Diecezji Tarnowskiej. 

Wszystkim nowym ceremoniarzom serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkich łask Bożych potrzebnych w życiu – zwłaszcza w pracy w ich parafiach.

nowi cere 2018