25 marca, w Uroczystość Zwiastownia Pańskiego będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. Główne uroczystości odbęda się w Chorzelowie, natomiast w Tarnowie odbędzie się koncert "Miasto Ktosiów".

Dzien swietosci zycia 2017Źródło: tarnow.diecezja.pl

Idea Dnia Świętości Życia ma na celu przybliżyć i uświadomić wiernych na ludzkie życie. Ma ich uwrażliwić na jego wartość i wskazać jak cenne ono jest. W tym dniu można także podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. 

Duchowa adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej i specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. 

Wydział Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zachęca też do zapoznania się z aplikacją "Adoptuj Życie". Została ona zaprojektowana i jest pod opieką fundacji Małych Stópek. 

- Aplikacja jest prosta w obsłudze, towarzyszy tym, którzy są w trakcie duchowej adopcji oraz tym, którzy dopiero zaczynają. Przypomina o podjętym zobowiązaniu, pozwala poznać proces rozwoju dziecka w łonie matki, zawiera rozważania różańcowe. Aplikacja spełnia funkcję formacyjną, wspierającą użytkownika, kształtuje wrażliwość u obrońcy życia, promuje obronę życia dzieci nienarodzonych - mówi ksiądz Piotr Cebula,  dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Więcej infromacji można znaleźć na www.adoptujzycie.pl

Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i SPES Komitet Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych zorganizował na ten dzień koncert charytatywny "Miasto Ktosiów". W programie koncert zespołu Monk oraz panel dyskusyjny na temat straty dziecka nienarodzonego. Podczas koncertu odbędzie się również zbiórka funduszy na budowę Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych. Bilety na wydarzenie można bezpłatnie odebrać w Kurii Diecezjalnej i w tarnowskich sklepach Biblosu. 

Koncert odbędzie się 25 marca, o godzinie 19:00  w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. 

 

Źródło: tarnow.diecezja.pl

MG